Od 4 maja decyzją rządu znoszone są kolejne obostrzenia w całym kraju. Jednym z elementów II etapu znoszenia zakazów jest częściowe otwarcie obiektów sportowych.
Poniżej informujemy o godzinach otwarcia "orlików" i przypominamy, że zgodnie z nowymi wytycznymi związanymi z COVID-19, maksymalna ilość uczestników zajęć to 6 osób.

Więcej...

Wnioski o pomoc na „Restrukturyzację małych gospodarstw” oraz „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D można składać do 29 maja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Działania finansowana są z PROW na lata 2014-2020.

Więcej...

Burmistrz Szydłowca uprzejmie informuje, że w związku z pojawieniem się możliwości objęcia opieką dzieci w żłobkach, przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach, dyrektorzy poszczególnych placówek zostali zobligowani do przeprowadzenia konsultacji z rodzicami w celu ustalenia liczby dzieci, które mogłyby zostać objęte opieką w Gminie Szydłowiec.

Więcej...

Dzisiaj swoje święto obchodzą strażacy. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie.

W tym ważnym dniu – wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, pracownikom cywilnym, działaczom – składamy wyrazy wdzięczności, szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.

Gotowość niesienia pomocy ludziom zagrożonym żywiołem, ofiarom nieszczęść i wypadków, ratowanie życia, połączona ze świadomością najwyższego ryzyka, to jedna z najcenniejszych ludzkich postaw. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackich obowiązków, a trudna służba będzie dla Was powodem do dumy.

                                            Marek Artur Koniarczyk                                                     Artur Ludew
                                         Przewodniczący Rady Miejskiej                                        Burmistrz Szydłowca

Od jutra 1 maja do niedzieli 3 maja mieliśmy spotykać się z Wami na różnych wydarzeniach na XVIII Szydłowieckich Zygmuntach. 1 maja miał być dniem na sportowo nad szydłowieckim zalewem, 2 maja oprócz odpustu miał po raz pierwszy odbyć się Korowód Króla Zygmunta i wieczorem jak co roku świetne koncerty. 3 maja oprócz uroczystości patriotycznych mieliśmy wrócić do pokazów rycerskich na zamku.
Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany i wspólne spotkania. W dobie koronawirusa tegoroczną majówkę musimy spędzić inaczej niż zwykle.

Więcej...