VIII Pielgrzymka Rowerowa

11 sierpnia br. już po raz ósmy wyruszyła z Szydłowca Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Trasę 208 km pielgrzymi pokonali w ciągu trzech dni, w trzech etapach: I etap – Szydłowiec – Czarnca, długość trasy 104 km. II etap – Czarnca – Zawada, gdzie spotkali się z pieszą pielgrzymką z Szydłowca. III etap zakończył się 13 sierpnia uroczystym wspólnym wejściem na Jasna Górę pielgrzymów rowerowych i pieszych. Do Częstochowy szczęśliwie dotarła grupa 50 pielgrzymów na rowerach.

Więcej...

Wizyta w Sandomierzu5 sierpnia delegacja samorządu Gminy Szydłowiec w osobach: Andrzej Jarzyński- Burmistrz Szydłowca, Marek Zdziech – Przewodniczący Rady Miejskiej, Józef Jarosiński -Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Bolesław Boruszewski – Sekretarz Gminy wyjechała do Sandomierza z darami dla powodzian.

Więcej...

Medale za Długoletnie Pożycie20 lipca pięć par małżeńskich odebrało w szydłowieckim ratuszu z rąk Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego przyznane przez Prezydenta RP medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.


Więcej...

Przegląd placówek oświatowych16 lipca Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji Ewą Walczak dokonali przeglądu wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Szydłowiec.

Więcej...

Odnowiony pręgierzZakończyły się prace konserwatorskie, których zadaniem było przywrócenie dawnego blasku pręgierza znajdującego się na rynku przed ratuszem. Odnowione zostały również dwa witacze – kolumny z piaskowca witające turystów usytuowane przy wjeździe do Szydłowca od strony Skarżyska-Kam. oraz od strony Radomia.

Więcej...