Informujemy, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowcu, którzy mieli kontakt z zakażonymi żołnierzami WOT-u mają negatywne wyniki na obecność koronawirusa – testy na COVID-19 są ujemne. MOPS cały czas pracuje – z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wspiera potrzebujących.

W ramach projektu „Zdalna Szkoła” Gmina Szydłowiec pozyskała grant w wysokości 70.000 zł. Głównym kryterium przydziału środków dla jednostek samorządu terytorialnego była liczba uczniów.
Projekt „Zdalna Szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Więcej...

Gmina Szydłowiec 23 kwietnia z własnej inicjatywy pozyskała informację, że wśród żołnierzy WOT, którzy przebywali w Szydłowcu do dnia 16 kwietnia br., są osoby z dodatnim wynikiem COVID 19. W związku z nie przekazaniem przez WOT informacji o zakażeniu, które mogło narazić zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz pracowników, podjęto decyzję, aby w dniu wczorajszym zakończyć współpracę z WOT.
Informujemy ponadto, że zostały wprowadzone procedury związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa na naszym terenie.

Od 20.04.2020r. obowiązuje pierwszy etap znoszenia ograniczeń, które zostały wprowadzane w ramach walki z koronawirusem. Zmiany dotyczą m.in. swobodnego przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Od dzisiaj można m.in. spacerować po parkach i lasach. Poznikały czerwone taśmy zakazujące korzystania z alejek.

Więcej...

Od 16 kwietnia wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ma to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakrywanie twarzy w miejscach publicznych ma na celu chronić inne osoby przed zakażeniem. Samorząd Szydłowca zdecydował o zakupie maseczek dla mieszkańców z najwyższej grupy ryzyka, czyli osób po 60. roku życia.

Więcej...