Gmina Szydłowiec i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowcu zapraszają do skorzystania z programu teleopieki. Rok temu realizowany był program pilotażowy, w tym roku zasady jego funkcjonowania zostały nieco zmienione, a o szczegółach przeczytacie Państwo poniżej.

Więcej...

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. Dzień ten jest szczególnym wezwaniem do aktywnego włączenia się w pomoc ludziom chorym i tym, którzy się nimi opiekują.

Więcej...

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który ustanowił w 1992 roku Papież Jan Paweł II. Intencją Ojca Świętego było wezwanie do aktywnego włączenia się w pomoc ludziom cierpiącym oraz tym, którzy się nimi opiekują.

„Człowiek tyle jest wart ile może dać drugiemu”

Więcej...

Od poniedziałku w województwie mazowieckim rozpoczynają się ferie. Przez dwa tygodnie uczniowie będą odpoczywali od zajęć dydaktycznych. Życzymy, aby ten czas dał regenerację sił i zapał do dalszej nauki, był radosny i pełen miłych spotkań.
Wzorem lat ubiegłych szkoły, SCK „Zamek” i Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne przygotowały szereg propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły poniżej.

Więcej...

W maju już po raz siedemnasty będziemy świętować „Szydłowieckie Zygmunty”. Show biznes rządzi się swoimi prawami i dlatego, choć do majówki jeszcze trochę czasu zostało, to już dzisiaj pytamy, przy muzyce którego z artystów chcieliby Państwo bawić się podczas koncertu. Wzorem lat ubiegłych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie i wskazania zespołu, który wystąpi 2 maja na zygmuntowskiej scenie.  Oddaj głos na jednego z wymienionych artystów w poniższej ankiecie do 31 stycznia.

Więcej...