Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu, zwraca się z APELEM o oddawanie krwi. KREW jest bardzo potrzebna – PILNIE na ratunek ŻYCIA.
W najbliższą niedzielę, tj. 17 maja w godz.9 – 14.30, ambulans Centrum Krwiodawstwa będzie czekać na krwiodawców na Rynku w Szydłowcu.

Więcej...

Informujemy, iż od dnia 18 maja 2020r. rusza otwarcie żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Szydłowiec. Decyzję tę poprzedziły przygotowania, uwzględniające wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia, a także konsultacje z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia będą się odbywać z uwzględnieniem szczególnych zasad higieny.

Każdy posiadacz psa jest zobowiązany do szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Obowiązek ten wynika z art. 56 ust 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
Obowiązek szczepienia psów należy wykonać w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa trzeciego miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Więcej...

Lokalne Centrum Kompetencji w Szydłowcu drukuje półprodukt, który zostanie wykorzystany do stworzenia przyłbic. Pracownia wyposażona została w drukarkę 3D, która dzięki swoim możliwością jest w stanie pomóc w pozyskaniu środków zabezpieczających, niezbędnych w walce z koronawirusem.

Więcej...