W dniach od 2 do 4 września w Szydłowcu po raz pierwszy odbyły się WARSZTATY GOSPEL NA ZAMKU.
Organizatorami tego muzycznego wydarzenia byli: Fundacja Źródło Życia, Stowarzyszenie Gospel w Krakowie oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.
Od piątku do niedzieli w zamkowych salach odbywały się zajęcia warsztatowe, które poprowadziła trójka znakomitych trenerów/ dyrygentów: Rhonda Adams – dyrygentka, solistka i mama na pełny etat. Pochodzi z Muncie położonej w Indiana (Stany Zjednoczone). Od maja 2010 roku mieszka w Krakowie wraz z mężem Tonym oraz dwójką dzieci – Macy i Brockiem. Śpiewa w chórach gospel od 6 roku życia. Muzyka gospel zawsze była i będzie ważną częścią jej życia, Jonathan Wheeler – znakomity muzyk, wokalista, który na warsztaty w Szydłowcu przyjechał z ze stanu Luizjana (USA) , Colin Willimas - charyzmatyczny brytyjski wokalista i dyrygent muzyki gospel z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem muzycznym. Pracował dla BBC oraz BBC Radio 2, przygotowując programy “Songs of Praise” oraz “Gospel Train”. Koncertował z chórami The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, jak również uznanymi artystami gospel, takimi jak Jennifer Holliday czy Deronda K. Lewis. Związany z muzyką od 3 roku życia, w wieku 18 lat założył swój pierwszy chór kościelny, obecnie dyryguje zespołem Colin Williams & The Celebration Choir. Prowadzi liczne warsztaty gospel w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii oraz Sylwia Szulik - dyrygentka, solistka, psycholog, absolwentka PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach, pomysłodawca projektu Mama Gospel, która poprowadziła zajęcia dla dzieci GOSPEL KIDS.

Gościem Specjalnym warsztatów była jedna z najstarszych formacji tego typu w Polsce - Kraków Gospel Choir. Zespół założyła w 1999 roku Lea Kjeldsen, Dunka, od lat mieszkająca w Krakowie. Jej marzeniem było propagowanie muzyki gospel w kraju, w którym ten gatunek był mało rozpoznawalny. Jesienią 1999 roku, Lea wraz z grupą znajomych zorganizowała I warsztaty gospel w Polsce (dwudniowe zajęcia wokalne prowadzone przez instruktorów z Danii i Wielkiej Brytanii). Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie w środowisku krakowskim, czego konsekwencją było powstanie chóru Kraków Gospel Choir, którym też dyrygowała do 2011 roku.

W ciągu 11 godzin intensywnej, warsztatowej pracy, pod okiem dyrygentów, opracowane zostało 9 utworów, które uczestnicy warsztatów zaprezentowali podczas KONCERTU FINAŁOWEGO. To, co można było usłyszeć w niedzielne popołudnie na dziedzińcu zamkowym przeszło najśmielsze oczekiwania. Na scenie wystąpiło niemal 60 osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania muzycznego. Wszyscy spisali się znakomicie.

Wspaniale spisała się również szydłowiecka publiczność, która już od samego początku koncertu dała się ponieść radości płynącej ze sceny i wspólnie z artystami niezwykle żywiołowo śpiewała i tańczyła.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Rozgrywki sportowe - grali w kosza i tenisa

3 sierpnia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca. W turnieju zwyciężył...

Więcej...
Na kortach o puchar Burmistrza

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej. 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 na kortach przy...

Więcej...
IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Więcej...

Edukacja

Od września ruszy Akademia Wiedzy

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego mamy dobre wiadomości dla uczniów...

Więcej...
Gdzie radosna zabawa to codzienność

Od września 2019 roku Miejski Zespół Żłobków w Szydłowcu czeka na kolejne dzielne dzieciaczki....

Więcej...
Przed nowym rokiem szkolnym

Wakacje to czas, kiedy w murach szkolnych uczniowski gwar zastępują odgłosy prac remontowych....

Więcej...
UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Więcej...

Kultura

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...
Kultura Łączy Pokolenia

Takich sierpniowych dni w Szydłowcu jeszcze nie było. Przez cały weekend 23-25 sierpnia, na...

Więcej...
Zapraszamy na dożynki

Szanowni Państwo!
Podobnie, jak w latach ubiegłych gmina Szydłowiec organizuje Dożynki Gminne....

Więcej...
Festiwal muzyki disco- polo

14 lipca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbył się 8 Pomidzi Hit Festiwal. Zabawa trwała do...

Więcej...