Szanowni Państwo,

W związku z licznymi zapytaniami oraz komentarzami na temat ograniczenia miejsc parkingowych na Rynku Wielkim poprzez ustawienie 11 gazonów z kwiatami, chciałbym przekazać Państwu kilka ważnych informacji.

Niejednokrotnie spotykałem się, Państwo z pewnością również, z opiniami, że Rynek Wielki to jeden wielki parking. Wielokrotnie nasi mieszkańcy, czy to na konsultacjach społecznych, czy w internecie oraz osobiście zgłaszają takie uwagi pracownikom Miejskiej Informacji Turystycznej oraz Urzędu Miejskiego. W związku z tym, że staramy się, aby Szydłowiec rozwijał się również turystycznie, na zespole ds. turystyki pojawiła się propozycja czasowego ustawienia na okres wakacyjny gazonów z kwiatami ograniczającymi ruch samochodowy na Rynku Wielkim, która jak Państwo już wiecie została wprowadzona w życie.

Pojawiło się co do tego rozwiązania wiele głosów krytycznych ze strony przedsiębiorców oraz mieszkańców naszego miasta. W związku z powyższym na wniosek przedsiębiorców, w dniu 11.07.2017r. w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z osobami, które prowadzą punkty usługowo-handlowe w obrębie Rynku Wielkiego oraz ulicy Radomskiej. Podczas tego spotkania wspólnie wypracowaliśmy kompromis, na podstawie którego od dnia 17.07.2017r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu - strefa ograniczonego parkowania. Czas maksymalnego postoju na Rynku Wielkim oraz przy ulicy Radomskiej do skrzyżowania z ulicą 1 Maja wynosić będzie 45 minut. Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00. Na tym obszarze zostaną ustawione nowe znaki informujące o parkingach oraz miejscach postojowych w pobliżu Rynku Wielkiego. Takie działanie pozwoli odciążyć rynek z aut. Przez pierwsze 2 tygodnie obowiązywania strefy ograniczonego parkowania będziemy informować o zmianach przy pomocy specjalnych ulotek, na których znajdą Państwo również mapę z dostępnymi, w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta, miejscami postojowymi.

Chciałbym podkreślić, że Szydłowiec rozwija się w wielu dziedzinach – także turystycznie. Patrząc na statystyki prowadzone przez punkt Miejskiej Informacji Turystycznej widoczny jest już znaczny wzrost liczby turystów odwiedzających nasze miasto. Chciałbym podkreślić również, że zatwierdzona zmiana organizacji ruchu nie będzie obowiązywać na stałe. Wszelkie usprawniające ją uwagi będziemy przyjmować drogą mailową, telefoniczną, osobiście, czy nawet poprzez nasz profil na portalu Facebook oraz aplikację Alertownik, z której korzysta Gmina Szydłowiec, tak aby usprawniać jej zastosowanie.

Mam nadzieję, że szybko przyzwyczają się Państwo do wprowadzonych zmian oraz zrozumieją decyzję podyktowaną troską o Szydłowiec. Pamiętajcie Państwo, że tworzymy to miasto razem, dlatego zawsze liczę się z Państwa opinią.

                                                                                                                                   Z wyrazami szacunku


                                                                                                                      Burmistrz Szydłowca Artur Ludew

Płatności bezgotówkowe

Sport

Młodzi karatecy uczyli się bawiąc

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec,...

Więcej...
XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

24 czerwca po raz XXIX odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku. Wydarzenie zgromadziło...

Więcej...
5 medali z Heros Cup 2018

Nasi zawodnicy karate wiedzą jak zdobywa się medale. 10 czerwca br. reprezentacja Kyokushin...

Więcej...
Sukces naszych na Turnieju Karate

2 czerwca 2018 r. w hali sportowej przy ulicy Żytniej w Kielcach odbyła się kolejna edycja...

Więcej...

Edukacja

Interaktywne tablice dla szkół

Gmina Szydłowiec pozyskała wsparcie finansowe z „Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej...

Więcej...
Laureatki konkursu plastycznego

Patrycja Głowacka z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku,...

Więcej...
„Mali Odkrywcy” z wyróżnieniem

10 maja 2018 r. w piękny słoneczny dzień odbył się I Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej pod...

Więcej...
Nauczyciele wystawili „Kota w butach”

Wspaniała scenografia, pomysłowe kostiumy, świetne kreacje aktorskie, a do tego wpadające w ucho...

Więcej...

Kultura

Hit Festiwal zgromadził tłumy

W niedzielę, 15 lipca na stadionie „Szydłowianki” odbył się „7 Pomidzi Hit Festiwal”. To...

Więcej...
Azyl P. w 100-lecie niepodległości

Sobotniego wieczoru w Szydłowcu królował rock, a to za sprawą koncertu zespołu Azyl P., jaki 14...

Więcej...
„SURREALIZM” - obejrzyj wystawę

5 lipca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda...

Więcej...
DANCE PARTY

W piątkowy wieczór 6 lipca odbyło się huczne powitanie wakacji, a to wszystko za sprawą DANCE...

Więcej...