Szanowni Państwo,

W związku z licznymi zapytaniami oraz komentarzami na temat ograniczenia miejsc parkingowych na Rynku Wielkim poprzez ustawienie 11 gazonów z kwiatami, chciałbym przekazać Państwu kilka ważnych informacji.

Niejednokrotnie spotykałem się, Państwo z pewnością również, z opiniami, że Rynek Wielki to jeden wielki parking. Wielokrotnie nasi mieszkańcy, czy to na konsultacjach społecznych, czy w internecie oraz osobiście zgłaszają takie uwagi pracownikom Miejskiej Informacji Turystycznej oraz Urzędu Miejskiego. W związku z tym, że staramy się, aby Szydłowiec rozwijał się również turystycznie, na zespole ds. turystyki pojawiła się propozycja czasowego ustawienia na okres wakacyjny gazonów z kwiatami ograniczającymi ruch samochodowy na Rynku Wielkim, która jak Państwo już wiecie została wprowadzona w życie.

Pojawiło się co do tego rozwiązania wiele głosów krytycznych ze strony przedsiębiorców oraz mieszkańców naszego miasta. W związku z powyższym na wniosek przedsiębiorców, w dniu 11.07.2017r. w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z osobami, które prowadzą punkty usługowo-handlowe w obrębie Rynku Wielkiego oraz ulicy Radomskiej. Podczas tego spotkania wspólnie wypracowaliśmy kompromis, na podstawie którego od dnia 17.07.2017r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu - strefa ograniczonego parkowania. Czas maksymalnego postoju na Rynku Wielkim oraz przy ulicy Radomskiej do skrzyżowania z ulicą 1 Maja wynosić będzie 45 minut. Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00. Na tym obszarze zostaną ustawione nowe znaki informujące o parkingach oraz miejscach postojowych w pobliżu Rynku Wielkiego. Takie działanie pozwoli odciążyć rynek z aut. Przez pierwsze 2 tygodnie obowiązywania strefy ograniczonego parkowania będziemy informować o zmianach przy pomocy specjalnych ulotek, na których znajdą Państwo również mapę z dostępnymi, w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta, miejscami postojowymi.

Chciałbym podkreślić, że Szydłowiec rozwija się w wielu dziedzinach – także turystycznie. Patrząc na statystyki prowadzone przez punkt Miejskiej Informacji Turystycznej widoczny jest już znaczny wzrost liczby turystów odwiedzających nasze miasto. Chciałbym podkreślić również, że zatwierdzona zmiana organizacji ruchu nie będzie obowiązywać na stałe. Wszelkie usprawniające ją uwagi będziemy przyjmować drogą mailową, telefoniczną, osobiście, czy nawet poprzez nasz profil na portalu Facebook oraz aplikację Alertownik, z której korzysta Gmina Szydłowiec, tak aby usprawniać jej zastosowanie.

Mam nadzieję, że szybko przyzwyczają się Państwo do wprowadzonych zmian oraz zrozumieją decyzję podyktowaną troską o Szydłowiec. Pamiętajcie Państwo, że tworzymy to miasto razem, dlatego zawsze liczę się z Państwa opinią.

                                                                                                                                   Z wyrazami szacunku


                                                                                                                      Burmistrz Szydłowca Artur Ludew

Sport

Biegają już 28 lat - Sadek 2017

W ubiegłą niedzielę w miejscowości Sadek odbyła się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu...

Więcej...
IV edycja "24 godziny w Dojo"

Po raz czwarty adepci Karate Kyokushin Matsushima Polska, w dniach 16-17 czerwca 2017 roku,...

Więcej...
Stypendia w MUSHIN rozdane

Zgodnie z podjętą we wrześniu decyzją trenerów SKKK MUSHIN, oraz zarządu Stowarzyszenia MUSHIN,...

Więcej...
Sukcesy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Mushin

Ostatni czas dla karateków Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin Mushin był bardzo pracowity ale...

Więcej...

Edukacja

W sierpniu nabór uzupełniający do oddziałów przedszkolnych w szkołach

Po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym,...

Więcej...
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szydłowieckim „Koperniku”

22 czerwca 2017r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu miało miejsce...

Więcej...
WYSOKIE WYNIKI EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II

Rewelacyjnie egzamin gimnazjalny w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Szydłowcu w 2017...

Więcej...
"Kopernik" najlepszy w ringo

15 maja odbyły się zawody powiatowe w ringo. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z powiatu...

Więcej...

Kultura

Uczcijmy pamięć bohaterów

1 sierpnia o godzinie 17.00 w gminie Szydłowiec, podobnie jak w większości polskich miast...

Więcej...
Zapraszamy na plenerową projekcję filmową

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na plenerową projekcję filmową. 22 lipca o godz. 21.30 na...

Więcej...
VIII Dzień Jagody w Sadku

15 lipca już po raz ósmy odbył się Dzień Jagody w Sadku. Wyjątkowa atmosfera i przepyszne jagody...

Więcej...
XXVI PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

11 czerwca br. na dziedzińcu zamkowym w Szydłowcu po czterech latach przerwy odbył się XXVI...

Więcej...