• Ratusz

  Późnorenesansowy ratusz z I połowy XVII wieku. Świadectwo znaczenia i zamożności miasta. Dzisiaj siedziba Burmistrza Szydłowca i Urzędu Miejskiego.

   

 • Zamek z XVI wieku

  Renesansowa rezydencja założycieli i właścicieli miasta - Szydłowieckich i Radziwiłłów. Dzisiaj siedziba miejskich instytucji kultury.

   

 • Kościół

  Kościół św. Zygmunta na szydłowieckim Rynku Wielkim, z początku XVI wieku. Jeden z najpiękniejszych na Mazowszu. Nekropolia właścicieli miasta.

   

 • Program lojalnościowy

  "Mieszkasz w Szydłowcu - Kupujesz w Szydłowcu"

Po raz siedemnasty Burmistrz Szydłowca, Rada Miejska w Szydłowcu i Proboszcz Parafii św. Zygmunta zaprosili na „Szydłowieckie Zygmunty”, które odbywają się w dniach 2 i 3 maja.
Z corocznym świętem miasta wiąże się ważny aspekt religijny, jakim jest odpust patrona parafii św. Zygmunta. Dlatego też głównym punktem programu „Szydłowieckich Zygmuntów” jest uroczysta suma odpustowa sprawowana w szydłowieckiej farze.


Po wspólnej modlitwie i procesji odpustowej dookoła kościoła nad miastem rozbrzmiał hejnał Szydłowca odegrany z ratuszowej wieży przez muzyków z Miejskiej Orkiestry Dętej w Szydłowcu.
Zgromadzonych na szydłowieckim rynku powitał burmistrz Artur Ludew, który z wiceburmistrz Anetą Furmańską oraz radnymi Rady Miejskiej i przybyłymi gośćmi: posłanką Anną Kwiecień i posłami Leszkiem Ruszczykiem i Andrzejem Kosztowniakiem, europosłami Zbigniewem Kuźmiukiem i Dariuszem Rosati, Pawłem Wojtunikiem oraz Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim i samorządowcami sąsiednich gmin, dokonał oficjalnego otwarcia XVII Szydłowieckich Zygmuntów.
Burmistrz podziękował za liczne przybycie i życzył wszystkim udanego świętowania. Nie mogło zabraknąć powinszowań dla Panów o imieniu Zygmunt, obchodzących w dniu 2 maja swoje imieniny. Po życzeniach, tradycyjnie wręczono upominki i zaproszono solenizantów do wspólnego zdjęcia.

Z lekkim opóźnieniem, jednak szybkim tempem ruszył VI Bieg Zygmuntów. Uczestnicy pokonali 5 kilometrową trasę ze startem i metą na Rynku Wielkim. W tym roku pobiegło 97 zawodników, a wśród nich był m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Marek Artur Koniarczyk i dyrektor szkoły w Majdowie Arkadiusz Bogucki.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale, a zwycięzcy puchary i nagrody finansowe.
W kategorii kobiet zwyciężyła Lidia Czarnecka z Bliżyna, która pokonała trasę w czasie 19min 33s. Druga na metę dobiegła Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych z czasem 19 min 38s. Trzecie miejsce wywalczyła Monika Izbińska z Skarżyska – Kamiennej z czasem 21 min 59s.
W kategorii mężczyzn najszybciej na mecie, bo już po 16 min 14s zameldował się Sylwester Lepiarz z Waśniowa. Drugi dobiegł Rafał Czarnecki z Bliżyna z czasem 16 min 23s, a trzeci na mecie był Piotr Jaśtal z Domaszewic z czasem 16 min 35s. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Szydłowiec okazał się Jerzy Kloczkowski z Ciechostowic, a seniorem biegu był kolejny raz 78 letni Ireneusz Płusa z Sadku.

Imprezowa cześć XVII Szydłowieckich Zygmuntów rozpoczęła się na szydłowieckim rynku o godz. 18.00, kiedy to na scenie powitaliśmy zespół MUS!. Członkowie zespołu nie szczędzili sił, a że i poczucie humoru dopisywało to początek koncertowego wieczoru był bardzo udany. Energetyczny koncert zespołu MUS! był doskonałym wstępem do tego, co działo się później. Zgromadzeni na szydłowieckim rynku mogli posłuchać rockowego grania w wykonaniu Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem. Doskonały kontakt z publicznością i wspólne śpiewanie znanych utworów sprawiły, że bez bisów muzycy nie mogli opuścić sceny. Idąc na układ z publiką, po bisie musieli jednak ustąpić na scenie miejsca kolegom z formacji VIDEO. To był już prawdziwy HIT! Szydłowiecki rynek pełen zgromadzonej publiczności, ponadczasowe utwory, ogrom energii oraz integracja z fanami, sprawiły, że ten wieczór na długo zapadnie w naszej pamięci. W pewnym momencie artyści zaprosili na scenę do wspólnego odśpiewania, chętnych nie brakowało. Na zakończenie muzycy pozowali do wspólnych zdjęć oraz rozdawali autografy.Rozrywkowo, sportowo i muzycznie było również w trzeciomajowe popołudnie.
Od godz. 10.00 na boisku Orlik przy ulicy Sportowej rozegrał się XI Szydłowiecki Turniej Piłki Nożnej. W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się Panowie z drużyny „Na Mocy Paktu”, którym miejsca na pierwszym stopniu podium musiała ustąpić ekipa „Galacticos”. Trzecim zespołem turnieju były „Dzikie Smerfy”, wyprzedzając drużynę CBS, która zajęła czwarte miejsce. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone.Na rynku na najmłodszych czekały zjeżdżalnie pneumatyczne i malowanie twarzy. Była też możliwość zagrania w szachy. Od godz. 15.00 na zygmuntowskiej scenie można było obejrzeć liczne prezentacje muzyczne, wokalne i taneczne. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie z PSP nr 2 im. Jana Pawła II, tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego Zamek, młodzież z Placówki „Przystań” oraz zespół „Fantazja”. Tegoroczne Zygmunty były również spełnieniem marzenia Damiana Kozłowskiego – podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu, którego pasją jest muzyka elektroniczna. Zaliczył on swój debiut przed publicznością, co było bardzo wzruszającą chwilą dla niego i słuchaczy. Kolejnym punktem drugiego dnia miejskiej imprezy były występy podopiecznych Pracowni Muzycznej „Piano”. Jak co roku, reprezentacja była liczna, a w jej skład weszli: Julia Wójcik, Natalia Bielecka, Justyna Rochniak, Karina Stępień, Julia Górlicka, Zofia Nowacka, Julia Bialik, Aleksandra Motyka, Aniela Kaźmierczyk, Wiktoria Witkowska oraz Aleksandra Kiljanek. Na scenie pojawili się również tradycyjnie laureaci „Sceny Zamek dla Każdego”: Julia Florowska, Kinga Choraczyńska, Karina Czarnota, Zuzanna Nowakowska, Katarzyna Grzesik, Zofia Salamaga, Klaudia Przygodzka oraz Laura Śliwa. Do końca imprezy pozostały już tylko trzy występy. W pierwszym z nich usłyszeliśmy Ewą Bilską, która wykonała utwory autorskie oraz covery w akompaniamencie Piotra Zająca, towarzyszącego jej na scenie. Przed koncertem zwieńczającym XVII Szydłowieckie Zygmunty na scenie pojawiła się znana szydłowieckiej publiczności Anna Bębenek – finalistka programu Mam Talent, która wielokrotnie zachwycała nas swoim głosem. Tegoroczne dni miasta zakończył występ zespołu „Zuza Gadowska Band”. Usłyszeliśmy autorskie piosenki Zuzanny, które szydłowiecka publika zdążyła już doskonale poznać, nie zabrakło również materiału z zapowiadanej płyty.Organizatorzy imprezy: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek dziękują wszystkim za kulturalną zabawę i już dziś zapraszają do spędzenia majówki 2020 w Szydłowcu. Wydarzenie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Sport

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

W ścisłej współpracy z UKS OLIMP z LO Sienkiewicza Rodzinna Akademia Sportu organizuje najlepszy...

Weiterlesen...
Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Weiterlesen...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Weiterlesen...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Weiterlesen...

Edukacja

Bezpiecznie i bez nudy

W województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie będą...

Weiterlesen...
IX Gminny Konkurs „Wiedzy o AIDS/HIV

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w ramach światowego Dnia...

Weiterlesen...
„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Weiterlesen...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Weiterlesen...

Kultura

IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

11 grudnia 2019 roku w PSP im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie odbył się IV Gminny Konkurs Kolęd...

Weiterlesen...
koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Weiterlesen...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Weiterlesen...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Weiterlesen...

Bieżące

Fundusze europejskie dla mieszkańców

Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Radomiu przy Mazowieckiej...

Weiterlesen...
Uwaga. Alarm 112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło bezpłatną aplikację mobilną Alarm...

Weiterlesen...
Dofinansowanie wypoczynku zimowego i zajęć pozalekcyjnych

Dwadzieścia organizacji pozarządowych z terenu miasta i gminy Szydłowiec otrzymało...

Weiterlesen...
Co, gdzie, kiedy? - czyli oferta na ferie

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych ZAMEK,...

Weiterlesen...

Inwestycje

Rozpoczęła się budowa ulicy Spacerowej

20 lipca rozpoczęły się prace na ulicy Spacerowej w Szydłowcu. Nową nawierzchnię jezdni i...

Weiterlesen...
Trwają prace przy szydłowieckim zalewie

Trwają prace przy szydłowieckim zalewie, który docelowo będzie miejscem...

Weiterlesen...
Ogrodzenie działki naprzeciw cmentarza

Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg szydłowieckiego Urzędu Miejskiego...

Weiterlesen...
WodociągiZakończenie inwestycji budowy sieci wodociągowej w miejscowości Marywil

„Wodociągi i Kanalizacja” sp. z o.o. w Szydłowcu zakończyła budowę sieci wodociągowej w...

Weiterlesen...

Sprzedaż nieruchomości

Ogłoszenie II przetargu na sprzedaż działki położonej w miejscowości Sadek

BURMISTRZ SZYDŁOWCA
OGŁASZA II PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY

na sprzedaż działki położonej w...

Weiterlesen...
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działki położonej we wsi Sadek

BURMISTRZ SZYDŁOWCA
OGŁASZA PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY

na sprzedaż działki położonej we wsi...

Weiterlesen...