Alina CzyżAlina Czyż

Urodziła się w 1943 roku w rodzinie robotników przymusowych III Rzeszy w Haynau. Po wojnie jako dwuletnia dziewczynka wróciła do Polski. W 1961 ukończyła Technikum Odzieżowe, a następnie Studium Nauczycielskie w Radomiu, na kierunku „Rysunek i prace ręczne”. Dyplom uzyskała w 1963 roku. Po dyplomie podjęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Szydłowcu gdzie przepracowała 35 lat. W 1979 roku ukończyła Wydział Mechaniczny Politechniki Rzeszowskiej z tytułem magistra techniki. Tworzy rękodzieło artystyczne o różnorodnym charakterze – witraże w ołowiu, lampy wg. techniki Tiffany'ego, obrazy i portrety wykonane haftem krzyżykowym, ze skóry, malarstwo na szkle, ikony, biżuterię, pamiątki. Wystawiała swoje prace w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek, w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, w radomskiej Resursie Obywatelskiej, w Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, w Kozienicach, Warszawie i Poznaniu. Organizuje wystawy w szkołach, bierze udział w targach rękodzieła artystycznego na terenie całego kraju.Ryszard Ciereszko

Ryszard Ciereszko

Uprawia malarstwo. Jego obrazy mają bajkowo-sielankowy klimat.


Ewa Maślankiewicz GóreckaEwa Maślankiewicz Górecka


Przez 4 lata uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Mieszka w Szydłowcu.
Anna JanczykAnna Janczyk

Absolwentka Studium Nauczycielskiego – kierunek Wychowanie Przedszkolne z Nauczaniem Początkowym. Dyplom w 1970 r. Po przejściu na emeryturę zaczęła rozwijać swoje pasje malując na płótnie farbami olejnymi. Jej prace brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. Przeglądach Twórczości Artystycznej ZNP w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, w ODR w Radomiu, w Siczkach podczas imprezy pod patronatem „Lata z radiem”, na wystawie autorskiej w szydłowieckim zamku. Swoimi obrazami obdarowuje rodzinę i znajomych. Jej prace można podziwiać w Czechach, Niemczech, Włoszech, Belgii, Holandii oraz Stanach Zjednoczonych.
Leszek Jankowski

Leszek Jankowski

Leszek Jankowski , ur. w Wierzbicy, ukończył Liceum Ogólnokształcące im.Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu i studia na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w zakresie sztuk plastycznych. Brał udział w plenerach malarskich organizowanych przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Dwukrotnie wystawiał swoje prace w szydłowieckim zamku, bierze udział w akcjach charytatywnych Wielkiej Orkiestry Świątecznej, wystawiając prace na licytacji.
Jerzy Turek

Jerzy Turek

Urodzony w 1944 r. w Szydłowcu. Z wykształcenia jest nauczycielem matematyki. Ulubiony temat twórczy to martwa natura i pejzaż.