W dniach 26-27 sierpnia 2011 r. delegacja z Szydłowca gościła w Turdzie na zaproszenie tamtejszego burmistrza, gdzie uczestniczyła w obchodach święta tego grodu. Głównym celem wyjazdu do Rumunii było oficjalne podpisanie umowy o partnerstwie miast.

W skład delegacji wchodzili: Krystyna Bednarczyk – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Iwona Czarnota – Skarbnik Gminy, Ewa Walczak Naczelnik Wydziału Edukacji UM, Krzysztof Gula – Radny Rady Miejskiej, Anna Michajłow-Arak – nauczyciel PSP nr 1 oraz Damian Krzemiński – inspektor Wydziału Organizacyjnego UM.

Pierwszego dnia wizyty delegacja z Szydłowca wzięła udział w oficjalnym otwarciu święta miasta, w którym to uczestniczyły również władze samorządowe Turdy oraz delegacje innych miast współpracujących z Węgier i Serbii. Uroczystość ta była doskonałą okazją do poznania tamtejszej kultury i obyczajowości. Przedstawiciele szydłowieckiej społeczności wzięli udział w wydarzeniach kulturalnych przygotowanych na tę okoliczność.

W czasie wizyty w Rumunii nasza delegacja mogła poznać infrastrukturę Turdy, jak również zobaczyć historyczne zabytki i pomniki przyrody. Wśród zwiedzanych obiektów największy zachwyt wzbudziła jedna z największych i najstarszych w Europie kopalnia soli, której historia sięga VI wieku.


Płatności bezgotówkowe

Sport

Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai

Trzynastu zawodników z Akademii Karate Szydłowiec reprezentowało nasze miasto w V...

Więcej...

Edukacja

IX Gminny Konkurs „Wiedzy o AIDS/HIV

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w ramach światowego Dnia...

Więcej...
„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...
„Szkoła Pamięta”

W Sadku są takie miejsca, o których trzeba pamiętać, wiedzą o tym pracownicy i uczniowie...

Więcej...

Kultura

koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Więcej...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...