Podpisanie umowyW styczniu br. z sukcesem zakończył się I etap realizacji Projektu Kluczowego. Pozytywne efekty rewitalizacji szydłowieckiej przestrzeni historycznej i kulturalnej to nowy blask ratusza miejskiego, kompleksowy remont hotelu „Pod Dębem” oraz nowo wybudowany obiekt - Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne.

Więcej...

BibliotekaBudynek Regionalnego Centrum Biblioteczno – Multimedialnego przy ul. Kolejowej 9b w Szydłowcu od 18 marca stał się nową siedzibą Biblioteki Publicznej działającej w strukturze Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek.

Do dyspozycji czytelników oddana została czytelnia i sala komputerowa, a przede wszystkim nowoczesna wypożyczalnia z księgozbiorem liczącym ok. 40.000 woluminów, obejmującym literaturę naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin, księgozbiór o charakterze informacyjnym, bogaty zbiór wydawnictw regionalnych. Wśród wielu cennych pozycji znajdują się dzieła o dużej wartości bibliofilskiej i unikatowym charakterze.

Więcej...

Marszałek Adam Struzik6 lutego br. Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk oraz Wiceprzewodniczący Artur Łyczek i Leszek Jakubowski spotkali się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem.

Marszałek Struzik przyjechał do Szydłowca, aby zapoznać się z efektami realizacji projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”, którego pierwszy etap został oficjalnie zakończony 16 stycznia 2013 roku.

Więcej...

Projekt kluczowySzydłowiecki projekt kluczowy, którego realizacja rozpoczęła się w 2010 roku - ku radości wszystkich entuzjastów i wbrew obawom sceptyków z sukcesem osiągnął zakończenie I etapu. W rewitalizację szydłowieckiej przestrzeni historycznej i kulturalnej zainwestowano 8.599.457,45 zł., w tym środki pochodzące z EFRR to 7.373.449,33 zł., a środki gminy to 1.226.008,12 zł. Efekty wykonanych prac są widoczne gołym okiem. Nowy blask zyskał ratusz miejski, cieszy swą elegancją hotel „Pod Dębem”, a na ulicy Kolejowej wybudowano nowy obiekt - Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne.

Więcej...

29 grudnia 2009 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o wpisaniu na listę tzw. projektów kluczowych, czyli przyjętych do realizacji w ramach RPO WM w trybie indywidualnym, przygotowanego przez Gminę Szydłowiec wniosku zatytułowanego „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Więcej...