Turda to miasto w środkowej Rumunii, położone nad rzeką Arieş. Liczy około 55,8 tys. mieszkańców. Po raz pierwszy wzmianka o mieście pojawia się w 1176, jednak początki historyczne sięgają już czasów starożytnych. Spotykamy tutaj dobrze rozwinięty przemysł materiałów budowlanych, cementowy, chemiczny, szklarski, porcelanowo-fajansowy, spożywczy. Miasto Turda, ze względu na bogatą ofertę atrakcji przyrodniczych jest również uzdrowiskiem.

Więcej...

Kulminacyjnym momentem wizyty była uroczystość, w czasie której podpisano umowę o partnerskiej współpracy pomiędzy dwoma miastami Turdą i Szydłowcem. Dokument, sygnowany przez Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego, przekazała władzom Turdy Krystyna Bednarczyk – Przewodnicząca Rady Miejskiej. W czasie spotkania omówiono warunki umowy, jak również dziedziny w zakresie których prowadzona będzie współpraca.

Więcej...

Miasto Szydłowiec reprezentowane przez Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego zawarło umowę partnerską z Miastem Turda reprezentowanym przez Burmistrza Tudora Ştefanie w sierpniu 2011 roku.

Więcej...