100 lat orkiestry1 sierpnia na dziedzińcu zamku uroczyście świętowano 100. rocznicę utworzenia szydłowieckiej Miejskiej Orkiestry Dętej. W maju roku 1910 rajcy miejscy i strażacy otrzymali od rosyjskiego gubernatora radomskiego zezwolenie na jej powołanie. Jesienią tego roku orkiestra już występowała dla publiczności.

Więcej...

IV ogólnopolski zjazd JankowiczanIV Ogólnopolski Zjazd Jankowiczan odbył się w ostatnią sobotę czerwca w Jankowicach w gminie Babice, w powiecie chrzanowskim w Małopolsce. Gminę Szydłowiec reprezentowała 44-osobowa delegacja mieszkańców Jankowic ze swoim sołtysem Jerzym Nowocieniem.

Więcej...

Przegląd orkiestr dętych

Orkiestry z Szydłowca, Gostynina, Skaryszewa, Cekanowa z gminy Słupno, Bielska, Różanu, Mogielnicy i Grójca wzięły udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, który odbył się 30 maja na szydłowieckim Rynku Wielkim. Przegląd odbywa się co dwa lata – tym razem orkiestry z całego Mazowsza zaprosił do Szydłowca burmistrz Andrzej Jarzyński.

Więcej...

Zygmunty2 i 3 maja to w Szydłowcu już od ośmiu lat dwa dni radosnego, kolorowego święta miejskiego, które wtopiło się w klimat miasta, zabytkowego Rynku Wielkiego i szydłowieckiej wiosny.


Więcej...

Festiwal PiosenkiV Festiwal Piosenki o zdrowiu rozpoczęty. Eliminacje gminne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Więcej...